Publikacje czytane przez profesjonalnego lektora

Czytanie dzieł drukowanych to jedna z najogromniejszych przyjemności na świecie. Niestety, bardzo często nie mamy czasu, aby siadać z papierową wersją książki, czy też po prostu problem ze wzrokiem nie pozwala na pochłanianie wielu stronic na dzień. Na szczęście istnieją audiobooki. Audiobook Boży Bojownicy to lektura czytana przez lektora, jaka z edycji papierowej została odmieniona w edycję audio. Jest kilka rozmaitych formatów tych nagrań, jak również rozwiązań na ich odsłuchanie.
fonopolis.pl/Bozy-bojownicy
Written by: Marko Polo
Source: http://www.flickr.com
Plusem audiobooka jest to, że można go słuchać jeżdżąc samochodem, pociągiem, samolotem, odpoczywając na plaży, czy ćwicząc jogging. Zapracowani Polacy, którym brak czasu na kanapową lekturę, stanowią chłonny sektor dla audioliteratury. W europejskich księgarniach oddziały z pisarstwem audio pochłaniają coraz więcej miejsca.

Inni czytali też

Muzyka może stanowić cel celem całego życia!

Talerze do perkusji
Dziennikarz: Kamal Aboul-Hosn
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka powoduje, że w ogóle nareszcie mamy okazję miło żyć. No wiadomo: nie samą muzyką żyje istota żywa, ale można śmiało powiedzieć, iż nasze całe życie bez chociażby błogiego dźwięku gitary, saksofonu bądź przeszkadzajki byłoby o wiele biedniejsze.


Na ogół książka, na bazie jakiej powstaje wersja audio jest przycięta o długie, nudnawe opisy i zostawia się jedynie to, co kluczowe dla dzisiejszego adresata. Dźwiękowego przekładu doczekało się wiele typów literackich. Nagrywane są wiersze, baśnie, powieści obyczajowe, kryminały, science fiction, czy biografie. Na lokalnym rynku raptownie wzrosła liczba audiobooków. Niektóre czytane są przez popularnych aktorów, inne przez profesjonalnych lektorów, a słuchanie ich to duża zabawa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.