Istnieje sporo sytuacji, w których nie wiemy nie bylibyśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Perspektywa zależy od punktu patrzenia, podobnie jak postrzeganie konkretnej sytuacji zależy od stosunku do niej. Spoglądamyna otoczenie różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, inni wszystko widzą w ciemnych barwach. Z to się bierze? Z różnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, jest zależne od genów? Od wszystkiego po trochu?
Obiektyw, fotografia
Written by: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Z całą pewnością nie da się wymienić jednej przyczyny konkretnego patrzenia na otoczenie czy podejścia do życia. Nawet w sytuacji gdy konkretny bodziec definiuje kolejne wypadki, to jedna osoba w inny sposób zareaguje na pewne sytuacje niż inna. Nie da się chyba też przewidzieć, jak zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, lecz jednak możliwe. Jak byśmy Jaka byłaby nasza reakcja na coś bardzo wesołego, na przykład, wygranie wielkich pieniędzy? A z drugiej strony (jak byśmy sobie poradzili z wielka tragedią, przypuśćmy, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie da się tego przewidzieć.

Inni czytali też

Audiobook czy tekst?

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Zatrważające to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Telewizja uniemożliwia niezależne myślenie. Wszystko zostaje wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Sami obsadzamy role i obmyślamy tło. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.


zdjęcie
Written by: Marian Schmidt
Source: Marian Schmidt
Ci, co natomiast uważają, że zachowaliby się w konkretny sposób najczęściej udali by się w inną stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli poważnie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie wcześniejsze zapewnienia i deklaracje. Nie da się tak po prostu popatrzeć na swoje życie z góry, zrobić zdjęcia z powietrza (www.magiceye.com.pl/), by zobaczyć, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować umiar i nie rozpowszechniać radykalnych opinii, co do własnego zachowania, gdyż możemy bardzo się zdziwić i w ostateczności nie być przygotowanym na taki rozwój wypadków założyliśmy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.