Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas wie, że jest niesamowicie wiele głównych gatunków muzycznych oraz jednocześnie także mnóstwo ich odmian, jednak przeważnie jest tak, iż większość z nas ma swój ulubiony rodzaj i zazwyczaj trzymamy się go tak uparcie, iż nawet nie pragniemy zwracać chwil na pozostałe typy. A przecież mimo przemijania lat oraz ukazywania się coraz to innych wykonawców okazuje się, że blues jest ciągle naprawdę modny oraz choć na pewno jego brzmienie zmieniło się od tego pierwotnego, to jednak wielu osób nadal słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Ciągle się zmienia Należy powiedzieć, iż blues to głównie dźwięki gitary, jak i również harmonijka ustna. Jasne że te dźwięki się ciągle przemieniają, coraz częściej są dopisywane wersy hip hopu czy rocka, mimo wszystko ten główny element właściwie zostaje niezmieniony. Należy zdać sobie sprawę, że te utwory przeważnie są smutne i melancholijne, opisują o relacjach damsko-męskich, ale także nierzadko odnoszą się do aktualnych sytuacji społecznych i politycznych.

Popularni wykonawcy nadali mu kierunek Jasne że jak zazwyczaj to bywa zjawiają się ludzie, którzy nadali taki a nie inny rytm temu gatunkowi. Zaczęło się od śpiewu Afroamerykanów z południa USA, później w latach 30. istotny był Pete Johnson, w latach 60. najbardziej znany stał się Alexis Korner. W Polsce jednym z najdokładniej znanych grup przedstawiających blues rock jest team Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, lub Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka
Dziennikarz: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
U nas też są festiwale bluesa Jeśli zastanawiamy się, lub ogólnie w Polsce ten gatunek jest lubiany, to na pewno trzeba opowiedzieć o tym, iż jest u nas w Katowicach organizowany festiwal Rawa Blues, na którym mają możliwość się pokazać tak polscy, jak oraz zagraniczni twórcy. A to pokazuje, iż mimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie umiera, ale wręcz odwrotnie, ukazują się zupełnie to nowi wykonawcy, którzy pragną przyczynić się do jego niezniszczalności, a o tym że im się to udaje może świadczyć fakt, że jest znacznie więcej słuchaczy tego gatunku.


Inni czytali też

Jakie są najbardziej znaczące atuty słuchania muzyki?

Guns n Roses
Source: http://www.flickr.com/
Muzyka w sumie w obecnej formie towarzyszy nam od stosunkowo krótkiego czasu, ale oczywiście trudno nie pamiętać, że i niegdyś, zanim jeszcze wynaleziono elektrykę ludzie mogli się raczyć piękną muzyką. Być może za dawnych lat muzyka lepiej na nas oddziaływała?
2017/06/30, 15:27:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.