Terenowa wyprawa surwiwalowa – jak skompletować niezbędny zestaw surwiwalowca?

Prawdziwi faceci bardzo lubią sprawdzać się w męskich sportach albo w udawanej walce o przetrwanie. Niektórzy panowie wybierają wymagające skupienia, dobrego wzroku i celności strzelanie, inni sprawnościowy paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i wysiłku umysłowego wyprawy survivalowe.

survival
Written by: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Aby wyprawić się w teren należy prędzej skompletować pełny zestaw potrzebnych rzeczy. Osoby związane z surwiwalem sądzą, że wcale nie trzeba wiele, żeby zacząć i że znaczącą większość niezbędnych przedmiotów mamy we własnym domu, ale gdy wyliczy się wszystkie użyteczne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie proste. Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów używanych przez surwiwalowców podczas ich wyjść są noże. Przydają się one w wielu przypadkach, dlatego muszą mieć naprawdę dobre ostrze i sprawdzać się w różnych typach zadań. Mówi się, że najczęściej na świecie kupowanym nożem jest nóż firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, dobre tworzywo, jest wytrzymały i ma korzystną, adekwatną do wartości cenę. Ten nóż przeznaczony jest - na co wskazuje już nazwa - do działań surwiwalowo - ratowniczych. Może być stosowany również jako nóż myśliwski lub przyrząd do pracy przydatny na każdym ognisku. Nóż ten został zrobiony z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem nieźle trzymającej ostrość. Jego dużym plusem jest nierdzewność. Dzięki temu nóż może być używany w warunkach ciągłego zawilgocenia. Uchwyt jest bardzo stabilny, więc nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w wilgotnej albo ubrudzonej dłoni. Nóż Cold Steel CRK jest też wygodny w noszeniu. Kupimy go wyłącznie w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, lecz online z pewnością będzie dostępny - więcej znajdziesz tu. Rasowy surwiwalowiec nie może wyjść w teren również bez zapałek albo zapalniczki, dobrych (wodoodpornych, rozchodzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej albo peleryny. Oczywiście na wyprawie konieczna jest też mapa, apteczka (koniecznie z zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i leków przeciwbólowych) i jedzenie. Wszystkie niezbędne gadżety warto zabrać do plecaka, który ma wbudowany, nieprzemakalny ochraniacz.


Inni czytali też

Należysz do organizacji harcerskiej? Potrzebne wyposażenie znajdziesz w składnicy harcerskiej online

Obóz harcerski
Dziennikarz: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteś członkiem organizacji harcerskich albo skautowych? Konieczne ci właściwe umundurowanie, akcesoria oraz ekwipunek, bez którego nie można się obyć w czasie organizowanych eskapad? Składnica harcerska online to doskonałe miejsce na takie zakupy. Co możemy tam kupić?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.