Doskonałe miejsce na urlop w naszym kraju - Bieszczady

Bieszczady wchodzą w skład Beskidów Wschodnich. Tworzą je dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, położone jest na terytorium aż trzech krajów. Jednym z tych krajów jest Polska. Jest to jedno z tych gór położonych na terenie naszego kraju, które bardzo chętnie odwiedza prawdziwe morze turystów.
Bieszczady zaliczane są do najsłabiej zaludnionych położonych na terenie naszego kraju. Są to jedne z bardziej malowniczych gór chętnie odwiedzane przez rzesze turystów. Największą ilość osób można spotkać na szlaku prowadzącym na najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad – na Tarnicę. Rewelacyjną bazą wypadową dla górskich wypraw jest niewielka osada, Wołosate. Duża ilość turystów na dłużej zatrzymuje się jednak w Ustrzykach Górnych, w których łatwiej można znaleźć noclegi w Bieszczadach - http://www.ruszajwpolske.pl/regiony/bieszczady/noclegi/3,index.html.

Na przyjeżdżających turystów czekają przede wszystkim pola namiotowe, hotele i małych rozmiarów pensjonaty. W Wołosatym miejsc noclegowych jest trochę mniej. Szlak niebieski, który prowadzi na Tarnicę ma jednak najkrótszą długość, stąd wybierany jest przez większą liczbę turystów niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeżeli tylko dopisze nam pogoda, to pot trwającej aż trzy godziny wspinaczki bez wątpienia wynagrodzą nam przepiękne widoki. Noclegi w Bieszczadach czekają nie tylko w pensjonatach czy hotelach. Jednym z popularnych miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie ma w nim żadnych wygód, są jednak turyści, którzy pragną koniecznie się właśnie tutaj zatrzymać.
Bieszczady
Written by: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com


Inni czytali też

Kamera sportowa nagra wszystkie nasze wyczyny

Lupa
Source: http://www.sxc.hu/
Podsłuchy są już znacznie mniejsze
Chcemy się wywiedzieć co robią nasze pociechy, jeśli nie ma nas w domu? A może nie mamy nazbyt sporego zaufania do opiekunki, która zostaje z naszym dzieckiem?


Baza noclegowa nie jest już tak skromna jak przeszło dwadzieścia lat temu. Na coraz częściej przyjeżdżających tu turystów czekają kwatery Bieszczady (http://www.ruszajwpolske.pl/noclegi/bieszczady/domki_caloroczne/r,3,17,1,index.html"). Jest ich całkiem niemało, a ich komfort staje się coraz wyższy. Kwatery w Bieszczadach najłatwiej jest znaleźć bez wątpienia w najbardziej popularnych miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każde z tych miast może być bazą wypadową na wycieczki po wzbudzających zachwyt bieszczadzkich połoninach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.