Czy istnieje prawdopodobieństwo, że e-booki wyprą tradycyjne książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest dzisiaj najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków szczególnie w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dodanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się bardzo popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji.
książki tradycyjne i elektroniczne
Dziennikarz: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze e-booki zapisane są przede wszystkim w formacie pdf gwarantującym bezpieczeństwo informacji w nich zawartych, bo takich plików nie da się redagować bez specjalnego programu. Do odczytu tego formatu potrzebny jest program Acrobat Reader firmy Adobe (program rozpowszechniany nieodpłatnie). Po jego ściągnięciu i zainstalowaniu trzeba tylko ściągnąć kilka książek. Czytanie pozycji książkowych zostało wyparte przez telewizję i Internet. Wielbiciele lektur biją na alarm widząc, że sprzedaż publikacji kolosalnie spada, a dzieci i młodzież spędzają godziny przed ekranem komputera lub telewizora. Natomiast darmowe ebooki to szansa na powrót wielu do czytelnictwa. Nieistotne czy to beletrystyka, literatura naukowa, czy komiksy. Każdy odnajdzie coś dla siebie, a tu przykłady - http://www.ceneo.pl/E-Beletrystyka.

Inni czytali też

Czy ta nowość w sektorze księgarskim jak E-book, wyprze standardowo drukowaną powieść?

pomiędzy półkami w bibliotece
Dziennikarz: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest dzisiaj najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków zwłaszcza w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dodanych do różnorakich programów komputerowych.

Razem z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet takiej formy książki do których najważniejszą jest mały koszt produkcji. Współczesne e booki zapisane są najczęściej w formacie pdf zapewniającym bezpieczeństwo informacji w nich umieszczonych, bo takich plików nie da się edytować bez specyficznego programu.


czytnik e-booków Kobo
Dziennikarz: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to przede wszystkim spowodowane tym, że ebooki są tańsze, a technologia elektronicznego papieru jest już tak dopracowana, że stać na nią już większość czytelników, Czytanie na e-booku to duża przyjemność. Nie męczy wzroku tak jak zwykły ekran laptopa, tabletu czy smartfonu. Do czytania książek na ekranie czytników elektronicznych potrzebne jest zewnętrzne źródło światła. Nie należy odbierać tego jako minus, a wręcz przeciwnie. Przecież tradycyjne książki papierowe także czytamy tylko przy zewnętrznym oświetleniu. Dodatkową korzyścią czytników ebooków jest masa innych funkcji. Możemy oglądać na nich zdjęcia, słuchać muzyki, czy też przeglądać internet.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.