Warto kolekcjonować płyty z nagraniami ulubionych wykonawców

Dzisiaj głównie o muzyce islandzkiej. Bo chociaż przeciętny Polak przede wszystkim słucha anglojęzycznych i polskich utworów muzycznych, to jednakże na całe szczęście nie można rzec, że dużo bardziej egzotyczni muzycy są w kraju nad Wisłą w zupełności deprecjonowani, niesłuchani.

Dziennikarz: RossinaBossioB
Niby muzyka etniczna płyty cd/dvd jest jakby nie patrzeć niezbyt rozchwytywana, lecz na całe szczęście wcale nie jest aż tak źle. Cieszy, iż w choćby wrześniu w naszym kraju będzie grał Gus Gus - czyli genialny zespół ze stolicy Islandii. W ogóle jest tak, że Reykjavik charakteryzuje się doskonałym życiem nocnym, islandzkie bary mają niecodzienny klimat.

Mocno cieszy również to, że Gus Gus nie będzie grał tylko w Stolicy, ale także we Wrocławiu bądź Poznaniu. Ogólnie tych miast będzie więcej, zatem nordycka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest dosyć popularna, a przynajmniej wśród takiej trochę bardziej muzycznie rozsmakowanej publiczności (słuchaj hitów muzycznych kiedy i gdzie tylko chcesz: elektroniczna muzyka na płytach). Ogromne wyrazy szacunku dla Bjork, pewnie zdecydowana większość lekko ponadprzeciętnych miłośników muzyki zna tę islandzką gwiazdę. Wzbudzała ona niegdyś duże kontrowersje, chociaż naturalnie to nie były zwykłe kontrowersje, coś słabego, na siłę. Dzięki Bjork zimna Islandia zdołała zdobyć estymę, szacunek wśród milionów ludzi na dosłownie całym świecie.

Inni czytali też

Ogromny wybór płyt z muzyką

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Czy kupowanie płyt muzycznych ma aktualnie jakikolwiek sens? Przecież internet oferuje nam teraz możliwość ściągnięcia bez płacenia dosłownie wszystkich utworów jakimi tylko jesteśmy akurat zainteresowani, co jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.


Powiedzmy tworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest praktycznie majstersztykiem. Sporo osób tak czy siak nie akceptuje stylu Bjork - i OK, przecież któż rzekł, iż we wszystkich przypadkach nawet ktoś wspaniały nie musi być automatycznie bożyszczem tłumów. Pewnie Bjork to nawet odpowiada...

To na sam koniec należy jeszcze nieco napisać o pewnie mało komu znajomemu piosenkarzowi... Mowa o Asgeirze - muzyk ma wyłącznie 22 lata, ale jego niezwykły styl sprawia, że całkowicie jakoś nie widać braku większego doświadczenia. A zresztą tak naprawdę jego wiek jest ogromną zasługą! Zatem jeśli któregoś z melomanów mocno interesuje niesamowita, inna, niż inne muzyka, niech najzwyczajniej zdecyduje się sięgnąć po muzykę z Islandii. Nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest naprawdę czymś niezwykłym, godnym zainteresowania (uzupełnij prywatną płytotekę w prawdziwe klasyki: muzyka dziecięca płyty cd/dvd).
2017/06/30, 15:27:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.