Z jakiej przyczyny fajnie jest przeczytać książki? Bo to uczta dla naszej wyobraźni!

Powszechnie wiadomo, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej wybierają dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Teraz coraz rzadziej można zauważyć pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z braku czasu ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozwijania ich osobowości, szczególnie poprzez czytanie.
czytanie książek
Dziennikarz: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym problemem jest wciąż powiększający się rynek kinematografii, który przyciąga coraz więcej miłośników. Łatwo zaobserwować, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji przez co uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat literatury jest tak barwny. Czytając możemy przenieść się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszelkie opisane elementy. Dzięki temu rozbudowujemy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w wymyślony świat. Nie można stanowczo stwierdzić, że nie ma książki, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek
Dziennikarz: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, przykładowo można wymienić: przygodowe, fantasy, horrory, biografie, komedie, tragedie, kryminały, hobbistyczne, psychologiczne, przygodowe, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione typy to na przykład: www.kumiko.pl/ksiegarnia-kategoria/fantasy-501_509_128_34.html.

Jest kilku znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z takich osób jest Stephen King, uważany za mistrza horroru i literatury grozy. Swą przygodę z pisaniem zaczął już jako młodzieniec, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu pisze i wydaje książki, które zyskują niesłabnący podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na następne publikacje. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zalicza się między innymi: ”Pod kopułą”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, „Rose Madder”, ”Worek kości”, „Misery”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego twórcy oraz popularności jego niesamowitych historii, świadczy fakt, że wiele pozycji książkowych doczekała się ekranizacji i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki są skarbnicą wiedzy i nieograniczonej fantazji, stąd też dlaczego nie skorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?


Inni czytali też

Filmowe propozycje

filmy na blu-ray
Written by: Blake Patterson
Source: http://www.flickr.com
Najciekawsze filmy sporadycznie da się dziś obejrzeć w telewizji, a na znaczne premiery kinowe przychodzi czasem długo czekać, co może być niewygodne, zwłaszcza dla osób, pragnących dobrej rozrywki czy też takich bardzo atrakcyjnych się kinem.
2017/06/30, 15:27:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.