Najbardziej popularne instrumenty ?

Muzyka od dawna towarzyszy ludziom w ich codziennym życiu, była formą komunikowania się, ale również wyrażaniem emocji i uczuć. Przez dziesięciolecia ludzie się nauczyli projektować coraz to doskonalsze instrument muzyczne, a także dopracowali reguły komponowania muzycznych utworów.


Organy kościelne, klasyczne
Dziennikarz: John Fitzpatrick
Źródło: http://www.flickr.com
W poprzednich wiekach tworzyło wielu wspaniałych muzyków, jakich utwory po dziś dzień są niedoścignionym wzorem harmonii i muzycznego piękna. Dla praktycznie każdej młodej osoby, która chciałaby zaistnieć w lokalnym towarzystwie umiejętność gry na jakimś instrumencie była podstawową rzeczą, o jaką musieli postarać się rodzice.

Do najpopularniejszych zaliczały się instrumenty z klawiszami. W bogatszych domach panowały fortepiany, a jeżeli ktoś posiadał skromniejsze finanse, to pianina. Te instrumenty po dziś dzień spotkać można w wielu miejscach, w porównaniu z fortepianem nie zajmują dużo miejsca, więc doskonale nadają się do różnego rodzaju ośrodków kultury, świetlic w szkołach czy przykładowo muzycznych szkół.

Następnym popularnym instrumentem klawiszowym, obecnym z kolei w większości kościołów, są instrumenty klasyczne - organy. Takie organy są w zasadzie nie do przeniesienia. Projektuje się je do konkretnej świątyni, uwzględniając parametry takie jak akustykę wnętrza czy jego kształt. Następnie doświadczona firma zajmująca się budowaniem tego typu instrumentów wykonuje odpowiednie piszczałki i moduł sterujący nimi, a następnie instaluje wszystko. Cały proces wykonania organów klasycznych może trwać czasami parę lat, ale dzięki temu otrzymuje się instrument o niepowtarzalnym brzmieniu. Jedynym mankamentem takiego instrumentu są koszty, niestety zrobienie go sporo kosztuje i coraz więcej kościołów na niego może być nie stać. Jednak ostatni czas to bardzo duży wzrost powszechności sprzętów elektronicznych, który dotknął także muzykę. Jeśli jakiś ksiądz będzie chciał nieco oszczędzić, to zdecydować się może na organy elektroniczne, które będą sporo tańsze niż oryginalny odpowiednik, a w szkołach i świetlicach często zaczynają się pojawiać pianina elektroniczne, tańsze i dające dużo więcej możliwości niż instrumenty klasyczne.
2017/06/30, 15:27:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.