Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, jaka stale się sprawdza. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

Są tacy ludzie, którzy łakną wiedzy, mogli by ją jeść w nocy i w dzień. Wiedza przecież ogromnie wzbogaca, stwarza w naszej głowie nowe idee, koncepcje, otwiera nasze głowy na świat, na to, co najważniejsze i najistotniejsze. Gdy mamy w sobie wrażliwość, którą osiągnęliśmy przy pomocy wiedzy, to łatwiej odszukać nam odpowiednie wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy mówią, że nie opłaca się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To oczywista nieprawda.
w bibliotece
Dziennikarz: Kelvin
Źródło: http://www.flickr.com
Są też ludzie, którzy sądzą, że osoby opanowujące nowe wiadomości czasami miewają kłopoty natury emocjonalnej. To jasne, przecież w każdej grupie ludzi, u różnych ludzi, z różnych krajów takie rzeczy występują. I u ludzi nad przeciętnie inteligentnych i trochę bardziej ograniczonych. Być może objawia się to inaczej, to też przecież zależy od charakteru, wychowania, środowiska i wielu, wielu innych okoliczności, więc nie powinniśmy roztrząsać tego tematu.

Takie zresztą tłumaczenie jest niesprawiedliwe i głupie, ponieważ książki czyta się ze względu na fakt, że się je lubi (atrakcyjne propozycje: bardzo polecam zajrzeć tutaj). Identycznie jest, gdy wybywamy do kina czy teatru to dlatego, że chcemy zobaczyć coś ciekawego, coś co co nas wzbogaci i zrelaksuje. Są to więc bardzo ważne kwestie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto myśli inaczej, nie opłaca się z nim dyskutować. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, chociaż on zawsze był na „nie”. Tak długo robił to, aż jego nazwisko zmieniło się na „nie”. To niezobowiązująca metafora, ale tylko pokazująca dokąd prowadzi ślepa wiara we własne, bardzo trwale ugruntowane opinie i przesądy. Nie jest to zbytnio obiektywne ani racjonalne, lecz mówione na prawo i lewo.

Inni czytali też

Książka mówiona to znakomita alternatywa dla książki tradycyjnej. Tym bardziej jak jesteś w stanie posłuchać niezwykłe historii

książka do słuchania
Source: http://www.flickr.com
Dla każdego coś odpowiedniego, możemy pomyśleć, jak przeanalizujemy rynek czytelnictwa. Jeśli na myśli mamy gatunki literackie, to mamy w sumie wszystko, podobnie jest z beletrystyką czy pozostałymi typami wydawnictw, jak poradniki. Co więcej, ten rynek nie opiera się jedynie na publikacjach czytanych normalnie, bo coraz większego znaczenia zyskują wydawnictwa elektroniczne jak e-book, czy książka mówiona, czyli audiobook. Zwłaszcza ten drugi typ to interesujące rozwiązanie dla ludzi, którzy uwielbiają słuchać opowieści.
Zamknij