Posiadanie wiedzy jest niesamowitą wartością

Nauka jest podstawą wiedzy, którą możemy spożytkować na wiele sposobów. Niektórzy z nas będą uczyć innych, drudzy będą studiować przez wiele lat, a jeszcze inni stworzą publikacje naukowe. Jeżeli zależy nam na napisaniu naukowej rozprawy musimy mieć, przynajmniej tytuł magistra. Wiele osób z tym tytułem publikuje książki, skoroszyty naukowe dzięki uczelnianym wydawnictwom, z którymi są powiązani. Tworzone są też publikacje ponad uniwersyteckimi podziałami i wraz z innymi utytułowanymi wykładowcami tworzy się publikację naukową, która będzie polecana studentom na wielu uczelniach. Są profesorowie, którzy opublikowali bardzo dużo artykułów naukowych, są też tacy, którzy mają jedynie minimum publikacji, dających możliwość ubiegania się o wyższy tytuł.

Człowiek czytający książkę
Dziennikarz: Jonathan Petit
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś za publikację naukową może zostać uznany artykuł w czasopiśmie, w dodatku artykuł ten może być stworzony przez osobę niewykształconą w tematyce tekstu. W obecnych czasach dyplom uczelni nie pokazuje pasji konkretnej osoby. Teraz każdy dodatkowo kończy kursy, lub sam się dokształca. Takie samodoskonalenie się pozwala na rozwój i sprawia, że ludzie są w stanie napisać dobry i rzetelny tekst o sprawach, o których na studiach ich nie uczono. Jednak mają podstawy chociażby związane z redakcją tekstów naukowych. Mimo, to studia pozwalają na ogólną ogladę na przykład w kwestii redakcji pism naukowych, bo na wszystkich studiach należy mieć tą sztukę opanowaną do perfekcji, chociażby w momencie, gdy trzeba stworzyć prace zaliczeniowe. Dobra redakcja publikacji naukowej to połowa sukcesu.

PRACA W WYDAWNICTWIE MARZENIEM NIEJEDNEJ OSOBY
Książki
Dziennikarz: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Wydawnictwa biorące na warsztat książki o wampirach raczej nie są zainteresowane książkami dotyczącymi macierzy albo o władaniu językiem polskim. Dlatego też powstały wydawnictwa naukowe, specjalizujące się w publikowaniu książek z wybranych dziedzin, bądź też podręczników na dany poziom edukacji. Wydawnictwa naukowe współpracują z najwybitniejszymi ludźmi nauki, którzy tworzą dla nich książki, a ostatnio nawet ebooki, które z kolei, gdy tylko zawitają na półki w księgarniach schodzą jak świeże bułeczki. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach porządnie napisana naukowa książka to skarb, po który sięgnie nie tylko inny doktor czy profesor, albo student, a każdy interesujący się konkretną dziedziną człowiek. Publikacje naukowe i popularnonaukowe w obecnych czasach przechodzą istne odrodzenie. Dlatego wydawnictwa naukowe są bardzo ważnym elementem wydawniczej układanki naszego kraju. Poza tym wielośc zmian w systemie oświaty nie pozwala spać spokojnie tym, którzy muszą tworzyć podręczniki dla kolejnych osób uczących się objętych następnymi reformami.
2017/06/30, 15:27:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.