Weryfikacja umiejętności i wiedzy uczniów

Nauka nierozerwalnie będzie się kojarzyć z dużą ilością powtórek i kontrolą wiadomości. Obecne edukacja szkolna jest nastawiona na sprawdzenie wiadomości za pomocą najróżniejszych testów. Ciężko stwierdzić, czy taki system będzie praktyczniejszy, testy mają swych przeciwników i zwolenników, ale póki będą one oficjalnie stosowane, to wyjścia nie będzie i należy się je nauczyć zdawać.

Przygotowania do matury
Dziennikarz: Jixar
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej albo gimnazjum nauczyciele uczą wręcz uczniów, w jaki sposób je rozwiązywać, bo tak naprawdę często bardziej liczy się trafienie na odpowiedni klucz rozwiązania niż sama wiedza na dany temat. Ale na szczęście większość testów jeżeli nawet nazywa się testami, to jednak wymaga od zdających posiadana odpowiednich wiadomości.

Na przykład testy z języka polskiego 4 przeprowadzane na koniec czwartej klasy obejmują cały zakres wiedzy językowej, którą uczniowie zyskują przez czas nauki. Sporo pytań wymaga jednak posiadania odpowiedniej wiedzy, i na szczęście nie wystarczy zwykłe zaznaczenie właściwej odpowiedzi.

Inni czytali też

Posiadanie wiedzy jest niesamowitą wartością

nauka logiki
Dziennikarz: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka jest podstawą wiedzy, którą jesteśmy w stanie spożytkować na wiele sposobów. Jedn z nas będą edukować innych, drudzy będą studiować w nieskończoność, a jeszcze inni stworzą publikacje naukowe. Jeśli chcemy napisać naukową rozprawę powinniśmy mieć, co najmniej tytuł magistra. Sporo osób z tym tytułem wydaje książki, artykuły naukowe dzięki uczelnianym wydawnictwom, z którymi są powiązani. Można też stworzyć publikację ponad uniwersyteckimi podziałami i wraz z innymi utytułowanymi wykładowcami tworzy się publikację naukową, która zostanie polecona studentom na wielu uczelniach. Są profesorowie, którzy mają na swoim koncie wiele publikacji naukowych, są też tacy, którzy mają absolutne minimum publikacji, pozwalających na zostanie profesorem.


Podobnie sprawa będzie wyglądać z językowymi testami. Typowe testy z angielskiego () mają określoną ilość pytań, przy jakich trzeba wybrać prawidłową odpowiedź, lecz poza tym pytania, na które należy udzielić bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Dzięki temu można sprawdzić wiedzę ucznia na różnych płaszczyznach i sprawdzić, gdzie jeszcze musi się poprawić. Lecz żeby odpowiednio zaliczyć tego typu sprawdzian wiadomości, czy będzie on miał formę testu, czy jakąś inną, to należy się do tego odpowiednio nauczyć. Przy językach obcych ogromnie przydaje się , za jego pomocą da się szybko i sprawnie uczyć nowych słówek i powtarzać do tej pory zapamiętane. Najróżniejszych słowników, czy to pod postawią tradycyjnych książek, czy w internecie jest całe mnóstwo i każdy bez problemów może znaleźć odpowiedni dla siebie. Podczas nauki można korzystać także z innego wsparcia, przykładowo dla uczących się chemii wręcz niezbędny może być układ okresowy pierwiastków.
2017/06/30, 15:27:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.