6 rozrywek dla maluchów na świeżym powietrzupoza domem

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco większych dzieci zabawa jest bardzo istotnym elementem życia. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują nowe informacje, jak również uczą się działania w grupie, dzielenia się i ogólnie życia w społeczeństwie. Nieprawidłowe jest zdanie części rodziców, którzy są zdanie, że dziecko musi być wychowywane pod kloszem, z daleka od innych dzieci, które dają zły przykład. Podobnie nieprawidłowe jest izolowanie pociechy od wszelkich niebezpieczeństw, na przykład od infekcji i dolegliwości biorących się z długotrwałego pobytu w towarzystwie innych dzieci.
dziewczynka na placu zabaw
Dziennikarz: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Krótko mówiąc dzieciom powinno się dawać pewną dawkę swobody i możliwość spędzania czasu z pozostałymi dziećmi, co pomoże mu w późniejszym życiu, jak również uodporni je na sporo niebezpiecznych czynników. Miejscem, które świetnie się nadaje do tego typu wspólnej zabawy jest plac zabaw.

Place zabaw, podobnie jak wiele innego rodzaju miejsc, przez długi czas zmieniały się i były unowocześniane. Wiele elementów tam się znajdujących ma swoje prototypy w przeszłości. Przykładem jest standardowa bocianie gniazdo huśtawka, która współcześnie wyrabiana jest z odmiennych tworzyw niż w dawnych latach. Generalnie aktualnie na szeroką skalę wykorzystywane są tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio przygotowane drewno. Powszechnym widokiem na chwilę obecną są place zabaw z charakterystycznymi budowlami z bali, wyposażonymi w zjeżdżalnie i inne atrakcje. Ogólnie obecnie miejsca tego typu są znacznie lepiej urządzone, przyrządów jest po prostu więcej. Dzięki temu większa liczba najmłodszych może z nich korzystać w jednej chwili.

Inni czytali też

Możemy posiadać salę gier we własnym domu

stół bilardowy
Dziennikarz: Javcon117*
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy lubimy spotykać się ze znajomymi oraz grać w różne gry, to z pewnością często odwiedzamy dobre salony gier. Niestety takie wyjścia pociągają za sobą duże koszty, lecz możemy robić coś, żeby grać w ukochane gry, lecz jednocześnie zapłacić za to wszystko dużo mniej oraz jeszcze nie stać się uzależnionym od czasu otwarcia takiego miejsca.


Aktywność fizyczna jest ważna dla ludzi w każdym wieku. W przypadku dzieci ma to wpływ na ich organizm, który cały czas rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z dziećmi to dobra forma odpoczynku od obowiązków i codziennych zajęć. Można przykładowo udać się na place zabaw, na którym dziecko bawi się samo lub z rówieśnikami. Rodzice z kolei mogą w tym czasie się zrelaksować. Zależnie od przyrządów znajdujących się na placu zabaw gry najmłodszych są zróżnicowane. Niekiedy wystarczy tylko posiadać własną piłkę do gry z rówieśnikami. Różnorodne ćwiczenia robione na drabinkach i innych elementach pozwalają dzieciom utrzymać dobrą formę.

Czytaj dalej: http://linoweplacezabaw.pl/pl
2017/12/01, 15:09:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.