Książka
książki PRL
Written by: AnnieAnniePancake
Source: http://www.flickr.com

Historia naszego kraju na kartach książek

Książki pisane z pasją i z zaangażowaniem przygotowane filmy o ubiegłych okresach naszego kraju są czytane z chęcią przez osoby w najróżniejszym wieku. Do wyboru jest wiele propozycji, natomiast cześć z nich jest we wzmożonym stopniu promowana w rozmaitych okresach. Jeśli zwrócimy uwagę na filmy prl, jest ich do wyboru całkiem sporo. Jedna tematyka, rozmaite jej realizacje – to daje się zauważyć już na początku. Wszystkie osoby zaciekawione tym obszarem historii, na swój sposób frapującym, odsyłamy do poszukiwania informacji na forach. Ponadto, na tematycznych stronach internetowych wciąż pojawiają się niebanalne zdjęcia z tego okresu, które oddają charakter tamtych czasów.
Film w telewizji
Written by: Michel Curi, Jr., MBA
Source: http://www.flickr.com

Wolne dni, a Ty nie masz pojęcia jakimi rzeczami się zająć?

Nie masz pomysłu na weekend? Chcesz gdzieś udać się za miasto, może pochodzić po górach, jednak zapowiadane deszcze niweczą twoje ambitne zapędy. Także co ci pozostaje? Zostanie w domu, bezsensowne i przypadkowe oglądanie telewizji? Szkoda na to czasu. Podsuniemy ci znacznie lepszy pomysł!
spotkanie literackie
Dziennikarz: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com

Księgarnia

Najcudowniejszy sklep, jaki mogą sobie wyobrazić mole książkowe. Dawniej czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, teraz, jeśli tekst ma więcej niż kilkanaście zdań, wiele osób nie jest w stanie się na tekście skupić. Jednak wiele osób nadal dobrze wie, że książki są najlepszym z dostępnych sposobów na odprężenie. Dlatego wszystkie księgarnia przyciąga wielu klientów. Ludzie szukają książek, które pomogą im rozwinąć zdolność mówienia w jakimś języku.
książki
Dziennikarz: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszłość losów czytania i kupowania literatury w małych księgarniach i wielkich sieciówkach i przez Internet.

Do tego czasu niejednokrotnie przeprowadzano badania oddziaływania piśmiennictwa na cechy pozytywne i negatywne człowieka.

Audiobook czy tekst?

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Zatrważające to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Telewizja uniemożliwia niezależne myślenie. Wszystko zostaje wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Sami obsadzamy role i obmyślamy tło. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.
książki

Dlaczego trzeba czytać książki?

Tradycyjne książki są aktualnie dość często zastępowane przez filmy, które powstają na ich podstawie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się dużym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań wskazują na ich wygodę, gdyż na komputerze, tablecie czy czytniku można posiadać setki książek, które w ten sposób nie potrzebują miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce drastycznie spada, ponieważ sporo osób woli łatwiejsze formy odbioru treści, które na przykład oferuje im telewizja. Czemu w takim razie warto czytać? Jakie korzyści są z tym związane?
audiobooki
Dziennikarz: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie audiobooki stają się bardzo popularne - kiedy chcesz spróbować, zakup jednego na próbę

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszelkie statystyki są faktycznie nader alarmujące – niejednokrotnie pokazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną książkę w ciągu roku. Jeśli już coś czytamy, zazwyczaj są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, chociaż oczywiście powinny dać nam sporo do myślenia, nie są do końca prawdziwe. Teraz nader modne stało się czytanie książek w odrobinę inne formie niż klasyczna. Dużo osób dzisiaj dla przykładu używa czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób czytania książek jest znakiem obecnych czasów.

Czasami pasja wychodzi poza naukę

W szkole pociechy uczą się określonych przedmiotów, uzyskują określoną wiedzę, mimo wszystko musimy pamiętać o tym, że ma szanse stać się tak, iż zaciekawią się czymś innym, o czym w szkole się nie mówi, a wtenczas na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, żeby uprościć im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, żeby powodować, by pragnęły mocniej rozwijać swoje hobby.
biblioteka miejska
Dziennikarz: jef1947
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszanie gatunków literackich jest właściwe

Im więcej rodzajów książek ze sobą zmieszamy, tym większa jest gwarancja, iż nasza wiedza będzie ogólna oraz że jednocześnie będziemy umieli sobie poradzić w każdej dziedzinie naszego życia. Dlatego im mocniej zróżnicowane książki znajdą się na naszej półce, tym mniejsza jest możliwość na to, iż będziemy się nudzić oraz iż nie będziemy wiedzieli po co sięgnąć.
grzbiety książek na półce
Dziennikarz: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com

Gatunków jest wiele

Typów książek jest naprawdę wiele, są biografie, autobiografie, kulinarne, religijne, fantastyczne. To na czytanie których się zadecydujemy zależy jedynie oraz wyłącznie od nas, od tego co kochamy, przy czym się nie zmęczymy. Ale trzeba wspomnieć, że nie można niczego zakładać z góry oraz odpowiednio żeby było, abyśmy chociaż czasami sięgali po inny gatunek, niż do tej chwili czytaliśmy, ponieważ kto wie, może nas on naprawdę zainteresuje?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.