Muzyka
muzyka

Płyty winylowe – czemu jeszcze warto z nich korzystać?

W historii całego, ogólnie pojętego przemysłu muzycznego pojawiało się już całe mnóstwo najróżniejszych nośników, które były typowe dla poszczególnych okresów. Przez wiele lat niepodzielnie dominowały tu przykładowo płyty kompaktowe, które aktualnie zostały wyparte przez różne nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę przede wszystkim w pamięciach naszych komputerów lub telefonów komórkowych. Tak intensywny postęp technologiczny oraz zmiany jakie mu towarzyszyły nie oznaczają jednak, że niektóre starsze rozwiązania straciły swoją aktualność. Rewelacyjnym przykładem są tutaj przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swojego wieku cały czas cieszą się niemałą popularnością. Fakt, na pewien czas właściwie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za propozycję dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej stopniowo wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo odkrywa ich wspaniałe zalety. Jak najbardziej warto w takim razie zapoznać się z nimi trochę bliżej, bowiem być może będziemy w stanie spojrzeć wówczas na naszą muzykę od całkowicie innej strony.
muzyka
Dziennikarz: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Odkryj zalety kupowania płyt winylowych z muzyką

W obecnych czasach praktycznie mało kto kupuje jeszcze oryginalne płyty z muzyką. Głównym tego powodem jest rzecz jasna internet, który dał każdemu z nas możliwość bezpłatnego pobierania swoich ulubionych utworów – ciężko byłoby w takim razie dziwić się ludziom którzy decydują się na właśnie tego typu rozwiązania. Z drugiej jednak strony istnieje całe mnóstwo przeciwwskazań, z racji których ściąganie piosenek dość powszechnie jest uznawane za niezbyt uczciwą praktykę.
płyty winylowe

Poznaj urok płyt winylowych

Szeroko rozumiany rynek muzyczny znał w swojej historii sporo rozmaitych nośników, które były popularne w poszczególnych okresach. Do tych zdecydowanie najważniejszych z nich które odcisnęły na całej owej branży naprawdę duże piętno z pewnością mogą być zaliczone specjalne płyty winylowe. Naturalnie, w momencie wejścia na rynek innych, nowocześniejszych technologii zostały one wyparte i na dłuższy czas praktycznie zniknęły ze sklepów. Z drugiej jednak strony od paru lat systematycznie odzyskują one swą dawną popularność, i raczej nie można się temu dziwić.
muzyka
Źródło: http://www.sxc.hu/

Ciekawostka dla muzycznych kolekcjonerów

Muzyka właściwie od zawsze stanowi jeden ze zdecydowanie najistotniejszych elementów ogólnie pojętej kultury całego mnóstwa narodów tego świata. Również i aktualnie odgrywa ona niezwykle ważną rolę w życiu właściwie większości ludzi, a same tylko gatunki muzyczne z jakimi można się spotkać cechują się już tak znacznym zróżnicowaniem, że dosłownie każdy z nas może znaleźć wśród nich coś rzeczywiście dla siebie odpowiedniego.
Rocking Residence BoMB
Dziennikarz: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence

Stwórz własną kolekcję płyt z muzyką!

Jeżeli ktoś uważa się za prawdziwego amatora dowolnego stylu muzycznego to na pewno chciałby zrobić absolutnie wszystko, co tylko jest możliwe aby w maksymalnym stopniu móc po prostu połączyć cały swój tryb życia z taką muzyką. Możliwości z tym związane są rzecz jasna naprawdę bogate; warto przede wszystkim zainteresować się nieco bliżej możliwością kupowania płyt cd.
płyta The Dark Side of The Moon
Dziennikarz: steve
Źródło: http://www.flickr.com

W jakich miejscach dobrze jest płyty z muzyką?

Być może sporo ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kupowanie rzeczy takich jak przykładowo poezja śpiewana na cd nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Wprawdzie z pozoru wydaje się, że coś takiego nie ma w obecnych czasach jakiegokolwiek sensu, gdyż przecież każdy z nas może szybko i za darmo pobrać z internetu praktycznie wszystkie piosenki, jakie tylko są mu akurat potrzebne.
muzyka metalowa
Dziennikarz: push...design

Kupowanie albumów muzycznych – świetna propozycja dla wszystkich fanów

Muzyka niewątpliwie stanowi bardzo wyjątkowy gatunek sztuki. Dla całego mnóstwa ludzi jest to praktycznie integralna część ich życia codziennego, a sami muzycy nierzadko rosną w ich mniemaniu do miana istnych bogów.
Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/

Ogromny wybór płyt z muzyką

Czy kupowanie płyt muzycznych ma aktualnie jakikolwiek sens? Przecież internet oferuje nam teraz możliwość ściągnięcia bez płacenia dosłownie wszystkich utworów jakimi tylko jesteśmy akurat zainteresowani, co jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.
Młodzież, pokój młodzieżowy
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Kolekcjonujmy oryginalne płyty muzyczne?

Przyszło nam żyć w czasach, w których internet – przynajmniej zdaniem niektórych ludzi – bardzo poważnie uderzył w cały, ogólnie pojęty przemysł muzyczny. Wprawdzie otworzył on przed artystami szereg kompletnie nowych, niezwykle ciekawych możliwości, ale równocześnie nie da się zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe stało się ogromnym wręcz problemem.
Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/

Koncerty muzyczne mają niezwykłą magię

Chadzanie - jeżdżenie, na wszelakie wydarzenia muzyczne to z pewnością fajna rozrywka. Choćby koncert legendarnego Petera Gabriela czy Sky Ferreiry to było coś fantastycznego. Nawet jeśli nie jesteśmy wielkimi fanami określonego artysty \ bandu, to tak czy siak będziemy niesamowicie uradowani. Zakładając, że potrafimy się dobrze bawić.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.