Muzyka
koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Co sprawia, że tak bardzo chętnie słuchamy muzykę?

Dzisiaj w przeróżnych stacjach radiowych, na Youtube, ale również w telewizji rządzi kicz. No takie są twarde fakty - trochę ambitniejszy miłośnik muzyki bardzo dobrze wie, że nawet jeśli jadąc samochodem do pracy usłyszy w rozgłośni radiowej piosenkę ambitnego muzyka, to tak czy siak musi wiedzieć, iż bądź co bądź musiał pójść on na pewne ustępstwa! Tak funkcjonuje rozrywka.
Koncert rockowy
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dostęp do dobrej muzy jest nieograniczony

Pewnie wszyscy fani muzyki są wyczuleni nie tylko na dźwięki, ale oczywiście także na obraz. Czyli jeśli ktoś na ten przykład uwielbia Ich Troje bądź Toma Waitsa, chce także zerknąć sobie na koncert - najkorzystniej taki na żywo, lecz trudno nie zauważyć, że w większości przypadków takowa opcja niestety nie istnieje.
Bob Marley reggae
Dziennikarz: Pedro
Źródło: http://www.flickr.com

Spróbujmy odkrywać nowe piosenki, inne gatunki

Czy życie bez ulubionych piosenek jest w ogóle czymś możliwym? Bądź co bądź tak - w końcu nawet genialna muzyka to nie jedzenie, jakoś tam da radę przeżyć bez choćby regularnego przesłuchiwania swojej ulubionej reggae płyty cd/dvd, itp. Jednakowoż byłoby idealnie gdybyśmy w żadnym przypadku nie byli zmuszeni niejako zrezygnować z przesłuchiwania muzyki.

Wspaniałych koncertów jest u nas coraz więcej

Jeszcze przed kilkoma laty Polska ogólnie nie była miejscem, gdzie z ogromną chęcią grali zagraniczni muzycy. Niby byliśmy oraz nadal jesteśmy dużym krajem, jednym z największych na kontynencie, lecz tak czy siak nie można w jednoznaczny sposób rzec, iż potencjał Polski był odpowiednio wykorzystany. Na całe szczęście teraz jest fajniej: jeżeli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał okazję na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najsłynniejszych zespołów metalowych na Ziemi.
Stereo, wieża
Dziennikarz: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Warto kolekcjonować płyty z nagraniami ulubionych wykonawców

Dzisiaj głównie o muzyce z Islandii. Bo chociaż statystyczny Polak przede wszystkim słucha typowo amerykańskich oraz polskich utworów muzycznych, to jednakowoż na szczęście nie można powiedzieć, że dużo bardziej niszowi muzycy są nad Wisłą najzupełniej deprecjonowani, niesłuchani.
Słuchawki, muzyka
Written by: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu

Prawdziwi melomani mają w dzisiejszych czasach ogromny wybór!

Chociaż popularna muzyka, taka, która jest ciągle zapuszczana w stacjach radiowych oraz w TV często potrafi wpaść w ucho, przykładowo dance i disco płyty cd/dvd, chociaż zasadniczo jakoś się nie wyróżniają, to jednakowoż potrafią mile zaskoczyć, spowodować, że nawet jeśli ogólnie nie słuchamy popularnych kawałków, i tak nie jesteśmy rozczarowani.
Talerze do perkusji
Dziennikarz: Kamal Aboul-Hosn
Źródło: http://www.flickr.com

Muzyka może stanowić cel celem całego życia!

Muzyka powoduje, że w ogóle nareszcie mamy okazję miło żyć. No wiadomo: nie samą muzyką żyje istota żywa, ale można śmiało powiedzieć, iż nasze całe życie bez chociażby błogiego dźwięku gitary, saksofonu bądź przeszkadzajki byłoby o wiele biedniejsze.
Pianino klasyczne
Dziennikarz: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej popularne instrumenty ?

Muzyka od wieków jest obecna u ludzi w ich codzienności, była formą komunikowania się, ale również pokazywaniem uczuć i emocji. Przez wiele lat ludzie się nauczyli budować coraz to doskonalsze instrument muzyczne, a także dopracowali zasady komponowania utworów muzycznych.
Dziecko
Dziennikarz: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com

Ile znaczy dziś muzyka?

Od wielu lat człowiekowi bez przerwy towarzyszy muzyka, w zasadzie obecna jest ona w każdej dziedzinie życia. Dziś muzyka pełni przede wszystkim rolę rozrywkową, ale do niedawna miała także spore znaczenie religijne.
Klawisze fortepianu
Dziennikarz: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które z nich kupić?

Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane oraz dęte. W gronie dętych instrumentów, nazywanych także aerofonami rozróżniamy instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Przedstawicieli grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna jest bardzo dużo i są powszechnie znane. Instrumenty klawiszoweto stosunkowo niewielka grupa.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.