Muzyka
Nuty muzyczne
Źródło: http://www.sxc.hu/

Znana i nie znana historia znanych instrumentów dętych

Sporo instrumentów, w szczególności należących do kategorii aerofonów ma swoją historię powiązaną z wojskiem albo rycerstwem. Stosowano je do ostrzeżenia przed wrogiem, zwabiania lub odstraszania zwierzyny, celebrowania zwycięstwa lub opłakiwania porażki.
Instrument keyboard
Written by: jdegraaf
Source: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze rodzaje instrumentów dętych

Aerofony to takie instrumenty, w których dźwięki tworzone są przez wibrowanie powietrza zamkniętego w przestrzeni rezonansowej. Potoczny podział charakteryzuje aerofony jako instrumenty dęte a następnie dzieli je na dęte drewniane, na przykład klarnety, oboje, dęte blaszane, wśród nich między innymi kornety, oraz dęte klawiszowe, wśród których interesującym przykładem mogą być melodyki.
fagot
Dziennikarz: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com

Instrumenty dęte we współczesnej muzyce

Melodia bywa obecna w życiu każdego człowieka. Matka puszcza maleństwu utwory klasyczne, żeby doskonale rozwijał się w jej łonie, mniejsze brzdące lubią podskakiwać do rytmu wesołych piosenek dziecięcych puszczanych z odtwarzacza, młodzież kołysze się rytmicznie w dyskotece, zaś dorośli nie wyobrażają sobie codziennej podróży w ulicznym tłoku bez możliwości posłuchania radia. Lecz nikt nie zastanawia się, jak złożona jest to forma przekazu.
system of a down
Źródło: flickr.com

Jak łatwo zrobić choćby małą karierę w muzyczną?

Porady dla planujących wreszcie wypromować swój band. Wiadoma sprawa: bandów jest sporo większa liczba, niż kościołów, ciucholandów albo lokali z tureckimi przysmakami w polskich miastach. Jednak bardzo duża konkurencja na rynku muzyki w żadnym przypadku nie powinna nas za bardzo sparaliżować.
koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Zespół musi o wszystkim pamiętać

Słuchamy płyty i jesteśmy zaskoczeni jej wspaniałym dźwiękiem, z drugiej strony jesteśmy na koncercie i dostrzegamy, iż to wszystko brzmi jeszcze wspanialej. W dodatku wspaniałe w tym wszystkim jest to, iż na koncertach dba się nie jedynie o samodzielną muzykę, lecz także i o otoczenie artystów, tak aby wszystko przyciągało nasz wzrok i zatrzymywało go na scenie. A dzieje się tak głównie dlatego, że muzycy dokładają naprawdę ogromnych starań do tego, aby jak najmocniej zachwycić swoich fanów.

Czasami pasja wychodzi poza naukę

W szkole pociechy uczą się określonych przedmiotów, uzyskują określoną wiedzę, mimo wszystko musimy pamiętać o tym, że ma szanse stać się tak, iż zaciekawią się czymś innym, o czym w szkole się nie mówi, a wtenczas na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, żeby uprościć im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, żeby powodować, by pragnęły mocniej rozwijać swoje hobby.
Dziennikarz: RossinaBossioB

Kupowanie płyt w sklepie muzycznym?

Teraz bardzo często ludzie niemalże czują się zagubieni w ciągle rodzących się nowych nurtach muzycznych, których jest niezwykle dużo. Nierzadko można także obserwować różnego rodzaju przepychanki pomiędzy zwolennikami poszczególnych gatunków, którzy starają się udowodnić, iż to właśnie ich ulubiony gatunek muzyki jest najlepszy.
Młodzież, pokój młodzieżowy
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas rozumie, że istnieje naprawdę wiele głównych nurtów muzycznych i równocześnie również mnóstwo ich odłamów, jednak przeważnie dzieje się tak, że spora część z nas posiada swój ukochany rodzaj i przeważnie trzymamy się go tak zdecydowanie, iż nawet nie pragniemy zwracać czasu na inne typy. A przecież mimo upływu lat i pojawiania się coraz to innych twórców okazuje się, że blues jest ciągle bardzo modny i choć z pewnością jego brzmienie odmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko sporo osób wciąż słucha go z drżeniem serca.
system of a down
Źródło: flickr.com

Jakie zespoły branży muzycznej na scenie rockowej są rozpoznawalne na szeroką skalę?

Muzyka bez wątpienia jest niezwykle ważnym elementem naszego codziennego funkcjonowania. To właśnie dzięki niej w szeregu przypadków jesteśmy w stanie zapomnieć o nadzwyczaj trudnych problemach naszego życia, które niestety po wielokroć przytłaczają nas niezwykle mocno. Niemniej tymczasem muzyka jest również wybitnie bogatą dyscypliną dnia codziennego.
koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Najbardziej znane i podziwiane gwiazdy muzyki rock'owej na świecie

Muzyka bezsprzecznie uznawana jest za jedną z dziedzin z życia codziennego, która ma na nas niezmiernie duży wpływ. W życiu bowiem w wielu przypadkach hamuje ona nasze złe emocje, dlatego też tak relewantne jest jej regularne słuchanie.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.