Muzyka
koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Koncerty zespołów Deep Purple oraz Black Sabbath

Hard rock i heavy metal to styl muzyczny zespołu Black Sabbath, która słuchana jest od wielu pokoleń. Grupa rockowo-metalowa z Birmingham to jedna z grup z Anglii wyjątkowo cenionych w świecie. Wyjątkowa muzyka tworzona jest z niekrytą pasją i dużym zaangażowaniem. Znakomitym świadectwem popularności tego zespołu jest ciągłe zachwycanie się prezentowanym przez nich stylem w różnych krajach przez różne nacje, reprezentowane przez słuchaczy w zróżnicowanym wieku.
Słuchawki, muzyka
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Co z tą współczesną muzyką?

Ciężko się nie zgodzić z tymi znawcami, którzy dostrzegają totalny upadek branży muzycznej. W bieżącym roku miało miejsce rozdanie nagród stacji MTV, na którym śpiewała sławna Miley Cyrus. Jej kawałek był bezmyślnym epatowaniem golizną i wulgaryzmami, co spowodowało straszny niesmak wśród widowni i recenzentów. Od dawna można dostrzec, że muzyka nie jest najważniejsza – teraz panują proste teksty, proste bity i epatowanie seksem oraz bogactwem.
Klawisze fortepianu
Dziennikarz: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Muzyka poważna – doskonała bez względu na okazje

Muzyka klasyczna wcale nie musi być niezrozumiała. Warto poznać różnorodne oblicza danych muzyków, aby dobrze ją ocenić. W natłoku wydań Mozarta, Chopina czy Liszta prosto stracić orientację. W kwestii konkretnych wykonań wielkich kompozytorów wspaniale może doradzić sprzedawca fachowego, bogato wyposażonego sklepu muzycznego. Sporo zależy tu od personalnych wymogów,jak i od przyzwyczajeń muzycznych odbiorcy, bądź najzwyczajniej od jego gustu. Warto jednak poszerzać zawsze wiedzę również o nowych wydaniach i kompozytorach.
Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/

Zaskakujące gwiazdy na festiwalach polskich

Kolejny rok będzie obfitował w wiele eventów czy koncertów muzycznych, ku wielkiej uciesze pasjonatów. Nie tylko fani muzyczni z naszego kraju, ale też ci zagraniczni chętnie skorzystają z szerokich możliwości im proponowanych. Od ubiegłego roku bardzo głośno jest o początkującym zespole angielskim Disclosure, jaki z niemałym zapałem tworzy elektroniczne połączenia, wyrażając tym samym swoje koncepcje. Grupa Deep Purple w Polsce powraca z podwójną siłą, bo aż na dwa koncerty. Będzie się działo!
artystka grająca na ulicy
Dziennikarz: Ryan Li
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób dużo taniej kupować płyty muzyczne?

W wielu przypadkach jest tak, że choć kochamy muzykę, najzwyczajniej w świecie jesteśmy melomanami, na nieszczęście nie możemy zbyt często zwiększać własnej kolekcji płyt. Cóż, w zasadzie albumy z muzyką są bardzo drogie, kompletnie odbiegające od przeciętnej wypłaty albo kieszonkowego. Nie można mówić, że to wyłącznie nasz problem - nawet w bogatych krajach: Australia, Szwecja bądź Szwajcaria, często miłośnicy muzyki narzekają na wysokie ceny!
Klawisze fortepianu
Dziennikarz: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Koneserzy muzyki klasycznej bez wątpienia nie przejdą bez uwagi obok tych albumów

Nieustannie sporą popularnością na krajowym rynku cieszą się arie operetkowe. Wśród naszych rodaków tego, jak ważna jest kultura w naszym życiu. Wybieranie szczególnie interesujących spektakli zapewnia całkowitą satysfakcję z ich odbioru. Arie w operetce są niezwykle popularne i od lat wywierają wrażenie. Ogromny wybór ma przełożenie na zadowolenie klientów, którzy zauważają w ariach operetkowych szczególny potencjał. Tego rodzaju opcje mogą stanowić wyjątkowy pomysł na prezent. Warto stawiać na opcje jedynie z górnej półki.

Zobacz, jakie muzyczne inspiracje podpowiada swym słuchaczom księgarnia z muzyką

Niezwykłe dźwięki jazzu uspokajają słuchających nie od dzisiaj. Biorąc pod uwagę artystę takiego jak Marcin Kydryński Siesta, to znaczy prowadzona przez niego nieprzerwanie od 2001 roku audycja w programie Trzecim Polskiego Radia, ma same pozytywne recenzje. Partner Anny Marii Jopek konsekwentnie realizuje swoje założenia, dzięki czemu doczekał się grona wiernych słuchaczy. Marcin Kydryński wybiera muzykę z pogranicza smooth jazzu, swingu czy cool jazzu.
Koncert jazzowy
Dziennikarz: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Entuzjaści jazzu nie mają powodów do narzekania na deficyt zdolnych artystów w tym gatunku

Jazz to ten typ muzyki, który aktualnie jest nieco w odwrocie. Oczywiście i kiedyś nie było tak, że dosłownie wszyscy uwielbiali jazz, lecz na pewno amerykański albo polish jazz były powszechniejsze. Cóż, można tak naprawdę powiedzieć, iż jazz ma bardzo dużą konkurencję. Skoro na rynku powstało sporo więcej gatunków muzycznych, przykładowo hip hop albo techno, to nie powinno zdziwić, że jazzmeni muszą przywyknąć do tej sytuacji. W rozgłośniach radiowych i w TV królują zgoła odmienne style, więc jazz pewnie będzie nadal bardzo niszową muzyką.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.