Instrumenty
Talerze do perkusji
Dziennikarz: Kamal Aboul-Hosn
Źródło: http://www.flickr.com

Muzyka może stanowić cel celem całego życia!

Muzyka powoduje, że w ogóle nareszcie mamy okazję miło żyć. No wiadomo: nie samą muzyką żyje istota żywa, ale można śmiało powiedzieć, iż nasze całe życie bez chociażby błogiego dźwięku gitary, saksofonu bądź przeszkadzajki byłoby o wiele biedniejsze.
Pianino klasyczne
Dziennikarz: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej popularne instrumenty ?

Muzyka od wieków jest obecna u ludzi w ich codzienności, była formą komunikowania się, ale również pokazywaniem uczuć i emocji. Przez wiele lat ludzie się nauczyli budować coraz to doskonalsze instrument muzyczne, a także dopracowali zasady komponowania utworów muzycznych.
Klawisze fortepianu
Dziennikarz: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które z nich kupić?

Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane oraz dęte. W gronie dętych instrumentów, nazywanych także aerofonami rozróżniamy instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Przedstawicieli grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna jest bardzo dużo i są powszechnie znane. Instrumenty klawiszoweto stosunkowo niewielka grupa.
Gra na akordeonie
Dziennikarz: Missy Carvin
Źródło: http://www.flickr.com

Kreatywne hobby - gra na instrumentach dętych

Pośród licznych modeli instrumentów muzycznych największe znaczenie mają instrumenty dęte, nazywane często aerofonami. Jest ich największa ilość i mają niezwykle ciekawą i długą historię. Spora część z nich powstało jako instrumenty używane przez rycerzy na polowaniach.
Nuty muzyczne
Źródło: http://www.sxc.hu/

Znana i nie znana historia znanych instrumentów dętych

Sporo instrumentów, w szczególności należących do kategorii aerofonów ma swoją historię powiązaną z wojskiem albo rycerstwem. Stosowano je do ostrzeżenia przed wrogiem, zwabiania lub odstraszania zwierzyny, celebrowania zwycięstwa lub opłakiwania porażki.
Instrument puzon
Written by: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Source: http://www.flickr.com

Popularne instrumenty muzyczne dęte

Instrumenty dęte są grupą nazywaną zamiennie aerofonami. Zalicza się do nich zarówno instrumenty dęte z drewna, blaszane i wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych mogą być saksofony.
Instrument keyboard
Written by: jdegraaf
Source: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze rodzaje instrumentów dętych

Aerofony to takie instrumenty, w których dźwięki tworzone są przez wibrowanie powietrza zamkniętego w przestrzeni rezonansowej. Potoczny podział charakteryzuje aerofony jako instrumenty dęte a następnie dzieli je na dęte drewniane, na przykład klarnety, oboje, dęte blaszane, wśród nich między innymi kornety, oraz dęte klawiszowe, wśród których interesującym przykładem mogą być melodyki.
fagot
Dziennikarz: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com

Instrumenty dęte we współczesnej muzyce

Melodia bywa obecna w życiu każdego człowieka. Matka puszcza maleństwu utwory klasyczne, żeby doskonale rozwijał się w jej łonie, mniejsze brzdące lubią podskakiwać do rytmu wesołych piosenek dziecięcych puszczanych z odtwarzacza, młodzież kołysze się rytmicznie w dyskotece, zaś dorośli nie wyobrażają sobie codziennej podróży w ulicznym tłoku bez możliwości posłuchania radia. Lecz nikt nie zastanawia się, jak złożona jest to forma przekazu.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.